facebook

Společenská smlouva společnost s.r.o.

Společenská smlouva je základní dokument, který definuje vztahy mezi společníky a řídí fungování společnosti s ručením omezením (s.r.o.). Jedná se o důležitý právní dokument, který stanovuje podmínky fungování společnosti a upravuje vztahy mezi společníky.

Společenská smlouva obsahuje informace o tom, kdo jsou společníci společnosti, jaká je výše kapitálu společnosti, jaké jsou povinnosti jednotlivých společníků a jakým způsobem se řídí společnost. Dále také obsahuje ustanovení o tom, jak se budou rozhodovat jednotlivé orgány společnosti, například valná hromada společníků nebo statutární ředitel.

Podle zákona o obchodních korporacích musí společenská smlouva obsahovat některé základní údaje, jako jsou název společnosti, sídlo společnosti, účel společnosti a výši základního kapitálu společnosti. Další informace a podrobnosti mohou být do smlouvy zahrnuty dle vlastních potřeb a přání společníků.

Kam dále:
Co je to 100€ společnost
Chci založit s.r.o.

Související dotazy

Povinné ověření totožnosti dle AML

Ano, využíváme specializované a automatizované řešení od společnosti Legal Systems. Od ní vám tedy přijdou veškeré e-maily, které poptávají ověření totožnosti. A také smlouva o poskytování našich služeb k pročtení a poté k elektronickému podpisu.

Vše je otázkou pár minut. Ve většině případů by celý proces neměl zabrat víc jak 5 minut.

Jak zmiňujeme již v úvodu, jakožto poskytovatel virtuálních sídel a dalších šikovných služeb pro podnikatele podle zákona č. 253/2008 Sb., tedy dle náležitostí tzv. AML (Anti-Money Laundering), musíme u našich klientů povinně ověřovat jejich totožnost.

Celý proces je jednoduchý a nezabere víc jak pár minut. Probíhá následovně:

  1. Přijde vám e-mail od Legal Systems s odkazem na ověření totožnosti
  2. Kliknete na odkaz v e-mailu a dostanete se do zabezpečeného systému
  3. V systému projdete 3 krátké kroky, kde doplníte nezbytné údaje a podpis
  4. Celý proces pak jednoduše zakončíte elektronickým ověřením totožnosti

Ve smlouvě musíme mít vždy aktuální údaje, a tak vás po ověření totožnosti ještě poprosíme o potvrzení aktualizovaného znění smlouvy o poskytování našich služeb.

V případě, že odmítnete ověření totožnosti a podpis smlouvy, nebudeme vám bohužel moci dále naše služby poskytovat. Jen drobné upozornění: Toto ověření vyplývá ze zákona, a tak jej od vás v případě odchodu k jiné firmě logicky bude požadovat i ta.

MÁTE JINÝ DOTAZ NEBO POTŘEBUJETE PORADIT?

V případě jakýchkoli dalších dotazů nebo požadavků nás neváhejte kontaktovat. Jednoduše e-mailem na [email protected] nebo nám zavolejte na telefonní číslo 602 654 355.

-->

Nenašli jste zde odpověď na vaší otázku?