facebook

Často kladené dotazy

Virtuální sídlo

Co je to virtuální sídlo?

Virtuální sídlo je adresa, kterou klient může uvést jako své oficiální sídlo podnikání zapsané v obchodním rejstříku nebo živnostenském rejstříku. Každá firma musí povinně mít sídlo na nějaké fyzické adrese, k čemuž je potřebný písemný souhlas vlastníka nemovitosti. Pokud nemáte vlastní nebo pronajatou nemovitost, nebo pokud takovou nemovitost nechcete uvádět z různých důvodů, můžete využít naše virtuální sídlo.

Pro koho je virtuální sídlo určeno?

Pro všechny OSVČ, společnosti, občanská sdružení, spolky, nadace a další neziskové organizace, které potřebují sídlo pro své podnikání.

Jaké služby jsou součástí virtuálního sídla?

Součástí virtuálního sídla je poskytnutí souhlasu vlastníka nemovitosti s umístěním sídla, označení nemovitostí / schránky obchodním jménem (názvem) klienta, přebírání a úschova přijaté pošty a oznámení emailem. Mezi doplňkové služby patří skenování / dosílka pošty, nebo třeba vyřízení změny sídla společnosti na OR (více zde změny ve společnosti).

Jaká je nejnižší cena virtuálního sídla?

Nejlevnější sídlo u nás můžete mít již za cenu 1 068 Kč / rok. Bližší informace naleznete v ceníku. Veškeré uvedené ceny jsou bez DPH.

Mohu virtuální sídlo použít pro společnost, kterou teprve zakládáme?

Ano, není problém. Pokud společnost ještě není zapsána a nemá přidělené IČO, potřebujeme znát alespoň její název, na který Vám souhlas s umístěním sídla vystavíme.

Mohu si u Vás sídlo objednat jen na měsíc?

Minimální objednávka je na 12 měsíců.

Jak mohu objednat virtuální sídlo?

Nejrychlejší způsob je vyplnění objednávky.
Dále nás můžete kontaktovat telefonicky na čísle (+420) 602 654 355, nebo zaslat e-mail na kontakt@sidlofirmypraha5.cz.

Jaký je další postup po odeslání objednávky?

Po obdržení poptávky Vám zašleme e-mail k doplnění potřebných údajů. Na jejich základě vystavíme fakturu a po úhradě Vám obratem zašleme podklady na Vaší korespondenční adresu. V případě zájmu je možné dokumenty po telefonické dohodě osobně vyzvednout v naší kanceláři na adrese Hálkova 2, Praha 2.

Sídlo potřebuji okamžitě, jak rychle mohu souhlas s jeho umístěním získat?

Podmínkou pro vydání souhlasu je provedení platby. Pokud od Vás obdržíme potřebné údaje do 13:00, je možné si souhlas vyzvednout ještě tentýž den u nás v kanceláři na adrese Hálkova 2, Praha 2.

Mám od Vás souhlas s umístěním sídla, jaký je další postup?

Pokud jste OSVČ, je potřeba souhlas doručit živnostenskému úřadu, který provede zápis sídla. V případě společnosti provádi zápis nového sídla zpravidla notář. Pokud se jedná o změnu v již existující společnosti, lze změnu provést i zápisem do obchodního rejstříku. Změnu zápisu Vám rádi vyřídíme, bližší informace naleznete zde: https://sidlofirmypraha5.cz/sluzby/zmeny-ve-spolecnostech.

Jak dlouho je platný souhlas s umístěním sídla?

Souhlas je platný většinou 2 až 3 měsíce (záleží na datu podpisu). Přesné datum naleznete přímo na ověřovací doložce, která je umístěna na dokumentu pod podpisem.

Mohu souhlas s umístěním sídla odeslat notáři / úřadu i elektronicky?

Ano, musí být však provedena jeho elektronická konverze. Službu provádí primárně CzechPoint, za příplatek 150,- Kč bez DPH Vám můžeme konverzi dokumentu vyhotovit u našeho notáře.

Jak je to s doručováním pošty?

O veškeré přijaté poště informujeme zákazníky emailem. V případě tarifu START si lze poštu nechat jednorázově naskenovat, přeposlat nebo vyzvednout za 150,- Kč. U balíčků STANDARD a PREMIUM je pak skenování/dosílka na adresu v ceně. Detaily naleznete v ceníku.

Mohu si změnit tarif v průběhu sjednaného období?

Ano, tarif lze kdykoliv navýšit, účtovat Vám budeme rozdíl v ceně za zbývající měsíce do konce období.

Přebíráte i psaní do vlastních rukou a balíčky?

Psaní do vlastních rukou ani balíčky nepřebíráme, v těchto případech Vám e-mailem zasíláme výzvu k vyzvednutí z pošty, se kterou si můžete zásilku nechat přeposlat.

Co nastane po uplynutí sjednaného období?

Zhruba měsíc před koncem zaplaceného období zasíláme automaticky fakturu na prodloužení. V případě zájmu ji stačí uhradit a máte vyřízeno. Pokud o pokračování zájem nemáte, je potřeba nás informovat, a hlavně sídlo Vaší živnosti/společnosti změnit, aby nedocházelo k neoprávněnému využívání sídla.

Mohu pronájem sídla ukončit předčasně?

Ano, sídlo můžete změnit kdykoliv, poměrnou část platby za zbývající měsíce do konce období však nevracíme.

Založení společnosti

Kolik stojí založení společnosti s.r.o.?

Společnost s.r.o. Vám dokážeme založit již za 8 990,- Kč. Dále se cena odvíjí podle struktury společnosti, rozsahu společenské smlouvy, náročnosti přípravy podkladů apod. Bližší informace naleznete zde https://sidlofirmypraha5.cz/sluzby/zalozeni-firmy (všechny ceny jsou uvedeny bez DPH).

Jak u Vás proces založení společnosti funguje?

Vše vyřídíme na základě plných mocí. Po obdržení potřebných údajů Vám zašleme fakturu a plné moci k podpisu. Po provedení platby nám pouze dokumenty s ověřeným podpisem doručíte na naši adresu Hálkova 2, Praha 2, a vše ostatní již zajistíme my.

Jak dlouho založení společnosti trvá?

Průměrná doba založení trvá 2-5 pracovních dní. Po obdržení podepsaných dokumentů obratem objednáváme termín u naší partnerské notářské kanceláře. Následně založíme v bance účet pro složení základního kapitálu. Po provedení vkladu bývá společnost zpravidla následující den zapsána v obchodním rejstříku a připravena k podnikání.

Jakým způsobem se vkládá základní kapitál?

U ceníkových variant 1 a 2 je základní kapitál v ceně založení a složíme ho my. Pokud máte zájem o vyšší kapitál, založíme v bance účet a prostředky musíte vložit Vy.

Jak je zajištěna ochrana mých prostředků?

Účet pro složení základního kapitálu je zvláštní typ účtu, který se používá pouze pro tento účel. Po provedení vkladu jsou na něm prostředky zmraženy, dokud není společnost zapsána v obchodním rejstříku. Po zápisu může prostředky z účtu vybrat pouze jednatel společnosti.

Potřebuji společnost s větším kapitálem, ale momentálně nemám prostředky.

Rádi Vám založíme i společnost s větším kapitálem včetně jeho vkladu. V takovém případě však proces trvá zhruba měsíc, protože společnost je založena na nás a následně přepsána. Kromě ceny založení zde účtujeme soudní poplatek 2 000,- Kč za převod.

Co ode mě k založení potřebujete?

Pro přípravu plných mocí potřebujeme základní informace o struktuře společnosti, tedy počet jednatelů a společníku, výši základního kapitálu, rozdělení podílů a zvolené živnosti.

Je v ceně založení firemního účtu?

V bance zakládáme pouze účet pro složení základního kapitálu. Po zápisu společnosti do OR na základě výběru kapitálu tento účet zaniká a vy si můžete založit firemní účet u kterékoliv banky budete chtít.

Mohu si u Vás založit společnost jako cizinec?

Pokud máte trvalý pobyt na území ČR, nic se nemění. Pokud některý z jednatelů nebo společníků nemá české občanství nebo trvalý pobyt, musí doložit výpis z rejstříku trestů v domovské zemi se superlegalizací (apostila) - poskytne ambasáda. Zároveň v tomto případě bude vyžadovat banka vyplnění bezpečnostního dotazníku, proces založení se tak může o pár pracovních dní prodloužit.

Mohu si u Vás založit společnost s vlastním sídlem?

Ano, poplatek za naše sídlo Vám z ceny odečteme. Kromě plných mocí pak od Vás budeme potřebovat ověřený souhlas vlastníka nemovitosti s umístěním sídla.

Nenašli jste zde odpověď na vaší otázku? Neváhejte nás kontaktovat.

Líbí se Vám nabízené výhody virtuálního sídla? Využij služby společnosti sídlomat s.r.o a snižte si své náklady ještě dnes.